O nás

Společnost MilkProgres – poradenství s. r. o. vzniká 19. 9. 2005 na základě dlouhodobé spolupráce a činnosti v oblasti výživářského poradenství několika kolegů s cílem sjednotit a ucelit jednotlivé pracovní postupy a vzájemné podpory odborné i praktické. Odborné poradenství je zaměřeno především na oblast výživy hospodářských zvířat a to zejména u dojených plemen skotu.

Tým specialistů

Díky specializacím jednotlivých členů společnosti se rozšiřuje náplň činnosti na oblast veterinárního poradenství i praxe, řešení problémů končetin, genetické analýzy, reprodukčních a antimastitidních programů a komplexní ekonomické analýzy

Historie společnosti

2013–2015

V letech 2013–2015 v rámci evropského dotačního programu INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ proběhl pod vedením společnosti MilkProgres vzdělávací projekt „Praktická škola řízení mléčné farmy (vzdělávání odborníků v prvovýrobě mléka),“ který úspěšně zakončilo 16 účastníků.

Na základě tohoto pilotního kurzu vznikl ucelený vzdělávací proces s podrobně vypracovanou metodikou, obsahem a školenými lektory, který v r. 2015 akreditován u MŠMT (MSMT-7625/2015-1/218) jako rekvalifikační kurz pro manažery (na mléčné farmě) v rozsahu 136 hodin teoretické a 24 hodin praktické výuky.

Zároveň v r. 2013 navazujeme výjimečnou spolupráci s německou výrobní společností Arthur Schopf-Hygiene GmbH & Co. Její 70letá historie a hlavně praxe jim umožňuje připravovat přímo pro naši společnost přípravky na hygienu mléčné žlázy dle našich požadavků. V r. 2013 jsme začínali s dvěma dezinfekčními produkty

a nyní je v naší nabídce přes 50 různých přípravků z dalších oblastí (insekticidy,

masti, přípravky na paznehty…). Velice si ceníme vysoce kvalitních a prověřených přípravků s nezbytnou registrací na evropském trhu.

2015

V roce 2015 začínáme obchodovat s krmnými surovinami. Stáváme se obchodními partnery pro Českou a Slovenskou republiku americké společnosti Diamond V, která vyrábí přírodní postbiotické krmné přísady na podporu imunity, lepšího zdraví a užitkovosti zvířat.

2021

Od roku 2021 zveme telata do baru s novozélandským MilkBarem. Filozofie Milk Bar® je jednoduchá - řízení toku mléka a regulace rychlosti pití zlepšuje zdraví telat. Trávicí systém funguje tak, jak má. Telata jsou těžší, zdravější a potřebují méně péče. Proto se i naše spolupráce s touto rodinnou firmou rychle rozvijí. MilkProgres – poradenství poskytuje v současnosti komplexní odborné a zkušené technické konzultace, které pomáhají zlepšovat a rozvíjet podnikání našich zákazníků. V současné době spolupracujeme s více jak 50 zemědělskými podniky v České a Slovenské republice.

Naše motto

“Dlouhotrvající partnerství. Zdravá zvířata v každé fázi vývoje. Ekonomická užitkovost.”

Chcete zvýšit dojivost vašich zvířat?

Nechte nám na sebe kontkat a ozveme se vám do druhého dne

Kontakty

Mgr. Iva Novotná

+420 602 762 718

po–pá 9:00–17:00

iva.novotna@milkprogres.cz

MilkProgres – poradenství s.r.o.

Nový Dvůr 242 784 01 Červenka Česká republika IČ: 26870550 DIČ: CZ26870550 Veden u KS Ostrava oddíl C, vložka 28806
An unhandled error has occurred. Reload 🗙